CHS Akibon a Furbel Céleste - Auvergnéský a Bretaňský ohař

 

 
Upoutávka o Pohár Svatého Huberta.

 

Na vědomost se dává,že proběhlo plánované krytí Viera z Taranky  x  Leo de la Plaine Marat. Zda se povedlo , to se dozvíme za měsíc.

 

Máme tu začátek nového roku a tak se pomalu blíží plánování jak vlohových akcí,tak klubová výstava(pokud nám to vláda zase nezatrhne) :-/  a samozřejmě že se chystá i nadílka maličkých bretoňáčků.Pokud vše dobře dopadne.

 a co se vlastně chystá za krytí?                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               CHS Furbel céleste Viera z Taranky x Leo de la Plaine Marat

vrh "I"

( Duna x Atos du Chateau Jencenstejn)                (Junior des Hautes Pousterles x Fifie de la Plaine Marat)

 

Další krytí se plánu je u Hradce Králové na mojí stanici,ale štěnátka budou odchována u majitelky maminky. Jedná se o plánované spojenéní :                          

CHS Furbel céleste - Elbrus Furbel céleste x Akim Aimé d'Or

vrh "J"

( Zora z Taranky x Brando Furbel céleste)                    ( Amanda ze Stříbrného ráje x Theo z Taranky)

 

Další plánované krytí je na stanici "z Taranky", ale miminka budou odchována u nás doma a bylo by to spojení : 

CHS z Taranky - Dakota Furbel céleste  x  Leo de la Plaine Marat

vrh "CH"

( Zora z Taranky x Amore Furbel céleste)                 (Junior des Hautes Pousterles x Fifie de la Plaine Marat)

 

A ke konci roku(listopad-prosinec) se plánuje stejné spojení jako v roce 2019 vrh "G"

CHS Furbel céleste - Bjanka od Poštara x Balto Furbel céleste

Vrh "K"

(Astor od Poštara x Ana od Poštara )                          ( Viera z Taranky x Iovinko)
27.01.2015  -  10.10.2020 R.I.P. Zora z Taranky

http://www.breton.cz/genealogie/bo/zora_z_taranky.html

Je mi velmi težko tuto smutnou zpávu vůbec psát.Zorka u mě zanechala nespočet krásných chvil a společných zážitků.Byla to vynikající pracovní fenka a dala 3 krásné vrhy.Její oddaná povaha mě moc schází :-(

Zorka svým odchodem do psího nebíčka,udělala obrovskou citovou díru.Zanechala tu vrh,který měl 9 dní.Starám se o něj seč to jen síli stačí a při ruce mě byla nápomocná i Bjanka od Poštara,která miminka přijala za svá na pár dní a pomáhala mě tak v masáži bříšek a úklidu,do doby než začala hárat a tím její cit vychladl.Naštěstí tu nejtežší dobu jme spolu zvládli i když s odchodem jedné fenečky.Tím jsme spolu odchovlali 5 kluků a 1 holčičku - VŠECHNA MIMINKA JSOU ZADÁNA.

každou noc jsme spolu s Bjankou trávili u bedny,každý dvě hodiny krmení z kojenecké láhve a následovala masáž pupíčků.

Věřím že to nejtěžší máme za sebou a ted se budeme radovat ze Zorčiných dětí.Není to útěcha,ale musí stačit!

Zora z Taranky potomek po : Borg Brevillaqua x Therese z TarankyOhlédnutí za rokem 2020                                                                                                            Letošní rok nám z jara nedovoloval účastnit se zkouškových akcí a klubové výstavy.Tak jako všichni jsme si museli počkat až nám vláda povolí zase normálně dýchat a chystat akce.

I přeze vše jsme odvedli kus práce a naši odchovánci toho také stihli dostatek.

Brisa Furbel céleste odchovala svůj první vrh "C" Aimée d'Or ,otcem štěnat se stal Akim Aimée d'Or     miminka se narodila 24.5.2020 v poměru 1 kluk a 4 holky-celý vrh byl oranžovobílí.

Brisa Furbel céleste je po rodičích : Viera z Taranky x Iovinko

     Mezi tím si i Akim zasoutěžil a to na Field Trialu v Předhradí u Skutče se známkou BON 6.b

Akim Aimée d'Or je po rodičích : Theo z Taranky x Amanda ze Stříbrného ráje

Jako další náš nový člen rodiny je mladičká fenka,právě z výše uvedeného spojení,jménem Carmen Aimée d'Or.Je to fenka pro našeho syna,který se pomalu začíná věnovat myslivosti a kynologii-Tak mu přeji mnoho štěstí a zážitků.

Carmen Aimée d'Or potomek po : Briza Furbel céleste x Akim Aimée d'OrA když jsme u těch odchovánků,také i Brando se letos stal po čtvrté otcem, početného vrhu "C" v CHS Bohemis victoria.V této stanici se narodilo 11 štěnat v poměru 4 kluci a 7 holek,vrh byl oranžovobílé barvy i černobílé barvy. :-D  Matka štěnat je Zita z Taranky.Gratuluji a přeji jim krásný psí život.

miminka vrhu "C" chs Bohemis victoria  a otec štěnat Brando Furbel célestePotomek po Brandovi z chs z Buslavského lesa,byl letos na dvou akcích-Novomlýnské derby a klubová výstava.Také si splnil poslední podmínku do chovu DKK a tím se zařadí také do chovných psů.

Alwin z Buslavského lesa je potomek po Walkýra z Taranky x Brando Furbel céleste                            Alwin prošel Novomlýnské derby v II.ceně s počtem 170.b a klubová výstava :VD a DKK 2/2 Příští rok si jistě vynahradí.

Alwin z Buslavského lesa potomek po : Walkýra z Taranky x Brando Furbel céleste 

Další potomek po Brando Furbel céleste je z CHS Furbel céleste z Vrhu "E" Eso Furbel céleste,který si také prošel Novomlýnské derby v I.c s počtem 225.b 3.místo r.CACT a klubová výstava : V 1.CAC

Eso Furbel céleste potomek po : Brando Furbel céleste x Zora z TarankyTaké Elbrus Furbel céleste prošla letos pár soutěží-Novomlýnské derby v I.c s počtem 225.b 2.místo CACT a klubový vítěz...Národní field trial v Jabloném,kde vyběhala T.B.-12.b...Podzimní zkoušky- I.c ..Klubová výstava - Jedovnice: V1 ..DKK B/B .Tím si i Elbrus splnila podmínku do chovu a na konci roku se zařadí do chovných fen a v roce 2021 se také i ona stane matkou štěnátek.

Elbrus Furbel céleste potomek po : Brando Furbel céleste x Zora z TarankyElgíra Furbel céleste měla plodný rok a prošla Podzimní zkouškou ve III.ceně(limitka voda)tím si splnila loveckou upotřebitelnost.

Elgíra Furbel céleste též potomek po : Brando Furbel céleste x Zora z TarankyDuna Furbel céleste má za sebou také krásné úspěchy s majitelkou  Annou Franceovou:Duna/Arin/ letos splnila chovnost a zařadila se na SK jako chovná fenka a na jaře je plán vrhu.                                    Duna si prošla také zkouškovou sezonou:PZ 1.místo ze 17 psů,a zároveň se stala jak absolutní vítězkou,tak i klubovou vítězkou.Zasebou má i T.A.N-1 místo a ZV-I.c 184.b a tím jak absolutní vítěz na 1.místě,tak i klubový vítěz.                                                                                                        Klubová výstava Nitra-V1,CAC,Klubový vítěz.-Gratuluji a přeji do dalších let mnoho pracovních a výstavních úspěchů a taky krásné vrhy.

Duna Furbel céleste potomek po : Zora z Taranky x Amore Furbel célesteSestra Duny-Dakota Furbel céleste,letos splnila poslední podmínku do chovu a tím se zařadila do chovných fen a na přelomu roku 20/21 plánujeme vrh - Dakotka bude zapůjčena do CHS z Taranky-otec štěňat se tak stane Leo de la Plaine Marat.Štěnata z tohoto spojení ,budou odchována v mojí stanici ,ale na chs z Taranky,pokud již někdo má zájem o štěňátko z tohoto spojení,může mě kontaktovat a zamluvit si tak potomka.Dakota má splněno T.A.N.,,ZV-I.c 212.b,,Memoriál Josefa Luxe - II.c                                Klubová výstava : V1

Dakota Furbel céleste je sestra Duny..Již níže jsem také zmiňovala bratra Dakara.Ten si letos vyběhal Novomlýnské derby v I.ceně s počtem 225.b a byl tak třetí mezi bretony.Na Derby se přihlásili 4 bretoňáci.Těší mě že první tři bretoni zkončili v I.ceně s počtem 225.b a byli z mé CHS.

Dakar Furbel céleste působí v chovu od roku 2019.Další potomek z CHS - Ciklon Furbel céleste letos prošel zkouškou vloh v I.c - 181.b (ze 184 možných)   a Klubová výstava Nitra : V1.- Gratuluji a snad se i tento chlapec zařadí do chovu na SK.

Ciklon Furbel céleste potomek : po Viera z Taranky x Yuk od StanovskéhoFaktus Furbel céleste prošel také zkouškou T.A.N- 2.v pořadí ze 13 psů.

Faktus Furbel céleste potomek po : Viera z Taranky x Zoran z TarankyLetos ne jen Gawain ,ale i bratr Gideon se zapojil do klubových akcí a zajel se podívat s tátou na klubovou výstavu do Jedovnice.Výstava probíhala 23.8.2020 - rozhodčí :(Šimek František, MVDr., CZ)    Gideonek v kruhu s paničkou vyběhal pěkný posudek na 10 měsíčního puber'táka : V1 a další akce snad příjdou v roce 2021.

Gideon Furbel céleste potomek po : Balto Furbel céleste x Bjanka od PoštaraGawain sice nebyl na výstavě v kruhu,ale jen jako pozorovatel.Nicméně si byl zkusit zkoušku do chovu, T.A.N. ,která se konala v Brod nad Dyjí 19.7.2020-Gawain zkončil na 3.místě,hned za Faktusem.

Gawain Furbel céleste je potomek po : Balto Furbel céleste x Bjanka od PoštaraA máme tady tátu vrhu G - Balto Furbel céleste.Také i on byl v kruhu, jako jeho syn Gideon.,Balto byl však ve třídě otevřené v konkurenci 3 psů-jako jediný si odnesl nejlepší výsledek V1.

Balto Furbel céleste potomek po : Viera z Taranky x IovinkoV neposlední řadě bych ráda zmínila Thea z Taranky,kterému je víc než 10.let..Doma se nudí a tak jsme přemýšleli,kam ho vzít aby si kluk užil.Došlo na syna,který se zaučuje v kynologii a tak jsme ho vyslali na Národní Field Trial ,pořádaný v Brod nad Dyjí 19.7.2020..Teo předvedl na svůj věk moc pěkné hledání s vystavením,ale bez prokázání zvěře - no bodejt' by ne :-D než se syn pohnul zvěř Teoškovi utekla a tak milej Theo,postavil hlavu a přestal hledat,tím chci říct ,že příště musí syn víc zapracovat a být rychlejší laugh Theošek je přeci jen paličatý laugh

Theo z Taranky je potomek po : Robur z Taranky x DunaLetošek nám přál i jako Chovatelská cena v Jedovnici,v konkurenci s CHS : Čarovné srdce

na fotografii jsou jedinci Gideon Furbel céleste,Balto Furbel céleste a Dakota Furbel céleste.

A také nejlepší pár : Eso Furbel céleste a Dakota Furbel céleste v konkurenci s CHs Čarovné srdce

 

 Také odchovánci z AKIBONu se vůbec nestratili a letos jim přinesl krásné chvíle,plné zážitků a nových zkušeností.

Také Foxteriérka Agri AKIBON - věnuje se společně s pánečkem agility.Již dva roky stojí na bednách mezi 1 a 2 místem.

Letos moc šancí nebylo, ale jak to šlo,vydali se na tuneliádu kde obsadila na JP Animal Cup VI - 3.místo(Jumping) a v (agility) 2.místo ..V součtu však zkončila na 1.místě a byla tak vítez kategorie.    Za současnou kariéru je Agri 4 x vítěz kategorií v mladých,1 x 2.místo v mladých,1x 4.místo a 4 x 1.místo v kategorii dospělích.

Agri AKIBON je potomek po : Villi z Benkovského kopce x Andy zo SengetovaAuvergnéský ohaři z chs AKIBON si letos taky vedli úžasně.      

http://www.breton.cz/akce/vy_vystav/sv_jedovnice2020.pdf                                                        

Ciano AKIBON ,hned na začátku roku vstoupil do kruhu výstavního v Brně od kud si odnesl V1,CAJC,BOJ,BOB...na Klubové výstavě v Jedovnici 23.8.2020 si odnesl pěkný posudek a známku VD a tentýž den si zopakoval zkoušku do chovu T.A.N.  Zkoušku obstál.

Ciano AKIBON je potomek po : Max des Sources de la Hulotte x Arya z Kamenné kolonieTaké druhý bratr si vedl dobře,zkoušku T.A.N již splnil loni a letos se zajel podívat na klubovou výstavu do Jedovnice.Druhý potomek z vrhu C je Cino AKIBON.Cino byl v kruhu s bratrem Cyránem a však si Cino vyběhal V1,CAC,KV,BOB

 Cino AKIBON je potomek po : Max des Sources de la Hulotte x Arya z Kamenné kolonieTaké třetí bratr : Cyráno AKIBON se neztratil ani v poli ani na výstavě.                                            Cyráno letos prošel Novomlýnské derby(vůdce Michal Horáček)-I.cena 218.b a Klubovou výstavu :V2.r.CAC

Cyráno AKIBON další sourozenec -Cina a Ciana .V naší Chovatelské stanici Furbel céleste se dne 02.10.2020 narodila hromádka krásných miminek plemene bretaňský ohař. V poměru 5 kluků / 2 holky

Volný jsou dva pejskové..Zájemci mě mohou kontaktovat telefonicky 739829238,nebo emailem: besbet@centrum.cz

 

Jména dostali : Chvat,Chán,Chaos,Cháron,Chrom / Cherubína,Charisma

 
Národní Field Trial (CACT) Jablonné pod Ještědí 8.8.2020

Elbrus Furbel céleste: úspěšně bodovala Tres Bon - 12.b - Gratuluji

Elbrus je potomek po Zora z Taranky x Brando Furbel célestečervenec ve znamení zkoušek a soutěží ...

Krásny deň v Hájskom 26.7.2020 - Klubové skúšky vlôh stavačov. Arinka sa umiestnila v l. cene na 1. mieste s plným počtom bodov, získala Klubový víťaz. Krásny revír, počasie vyšlo, dobrá partia ľudí.
Děkuji za prezentaci, této fenky
Duna/Arinka/ Furbel céleste.. Amore Furbel céleste x Zora z Taranky
Další krásný výkon a určitě dál budou pokračovat.
Držím vám všem pěstičky a těším se na další super zprávy
Dunečka má za sebou už několik zkoušek a soutěží a vždy vysoko v bodech - moc gratuluji hrdým majitelům.


Pár střípků ze soutěží našich odchovánků AKIBON a Furbel céleste 18.-19.7.2020

Elbrus Furbel céleste na ZV(CACT) Novomlýnské derby 18.7.2020 zazářila,její hodnocení mezi r.CACT a CACT dělilo jen abecední umístění :-D což ovšem nemění nic na počtu bodů a titulu CACT.Elbrus vyběhala krásných 225.b a titul CACT-druhý den na Trialu Eliminé s vyborným posudkem,ale nenalezli zvěř.

Tak jako Elbrus tak i Eso Furbel céleste vyběhal na soutěži ZV(CACT) Novomlýnské derby krásných 225.b (z celkových 228.b) a titul r.CACT(jako sourozenci je dělilo titulově jen to abecední sestavení ) laughDakar Furbel céleste se také zůčastnil této soutěže ZV(CACT) Novomlýnské derby s počtem 225.b a mezi bretony byl na krásném 3.místě.Tak jako célesťata si vyzkoušel ZV (CACT) Novomlýnské derby Cyráno AKIBON a to i prvně syn Michal,který Cyrána vedl-umístil se tak s pěkným počtem bodů 218.b v I.ceně a tím mu i Gratulujeme k prvnímu odvedenému ohaři na zkoušce.Druhý den se konala soutěž NFT-Národní Field trial a zkouška T.A.N

Trial dopadl pro Elbrus i Thea známkou El.ale oba vůdci jsou nezkušeni a Syn ,který vedl Teoška na koncovku pomalí,což mělo za následek že zvěř nepočká .

Držím jim palce na další starty. Tato krásná soutěž je opravdu náročná jak pro vůdce tak psy.Zkoušku T.A.N si přijeli vyzkoušet hned tři jedinci z našich odchovů a to Ciano AKIBON,Gawain Furbel céleste a Faktus Furbel céleste.

Cianko zkouškou neprošel,tak neklesáme a půjdou si to zkusit příště.Faktus (Franta) Furbel céleste si zkoušku do chovu zkusil a prošel jako 2.v pořadí  (Ze 13 psů)

 Gawain Furbel céleste zkouškou do chovu prošel a umístil se na 3.místě(ze 13 psů)

majitelům gratuluji za pevné nervy a těším se na daší setkání a tím i na ostatní.setkání dvou jedinců Furbel céleste na zkoušce T.A.N.

Gawain,potomek po Bjanka od Poštara  x Balto Furbel céleste-9.měsíců                                             Faktus,potomek po Viera z Taranky x Zoran z Taranky - 15.měsíců

za fotky z Novoderby ,tan a trial děkuji Melance Bastlové


Štěňátka Bretaňských ohařů ze spojení Bjanka od Poštara x Amore Furbel céleste

Narodila se 1.6.2020 v poměru 3 kluků a 2 holek,všechna miminka jsou zadaná.

V měsíci červen až červenec plánujeme krytí Zora z Taranky x Amore Furbel céleste,je tedy možnost rezervace štěnátek na toto kvalitní spojení.

Spojení bude stejné jako tomu bylo v roce 2017 vrh "D"Štěňátka Auvergnéských ohařů ze spojení Arya z Kamenné kolonie x Nikolas di Margherita- Všechna štěňátka jsou zadaná.

Ayruška přivedla na svět 9 krásných miminek. 6 chlapečků a 3 holčičky.Štěnátka se narodila v neděli 24.5.2020                                                                                                                             

Vše o pleneni na našich stránkách ,nebo na klubu-www.breton.cz

 

 

 

 Naše novinky k dnešnímu dni,jsou hned dvě.

V chovatelské stanici AKIBON očekáváme štěnátka Auvergnéských ohařů vrh "D" miminka by se měla narodit ke konci května.  Vše v sekci : CHS AKIBON.                                  

Druhá novinka,očekáváme vrh i v Chovatelské stanici Furbel céleste , štěnátka Bretaňského ohaře a to vrh "H". Miminka by se měla narodit také na konci května : Vše v sekci CHS Furbel céleste.

Případní zájemci nás i nadále mohou kontaktovat,vše co potřebujete vědět o plemeni a vrhů,rádi zodpovíme.

    

 Novinek zatím není mnoho.Letos nám akce ještě nezapočali a tak jen trénujeme.

Jelikož nám byl zrušen šampionát v Srbsku v místě Niš,nám nezbývá zatím nic jiného než trénovat na akce v České republice.

Jako první nás však čeká náročná soutěž Novomlýnské derby,které se běží v Brod nad Dyjí - 25.04.2020 a kdo z našeho harému poběží je jednoduché.Ještě tuto soutěž nemají 3 domácí jedinci.Dakota Furbel céleste,Eso Furbel céleste a Cyráno AKIBON.Také jsem se rozhodla že obsadíme ještě jedno místo a to pro psa : Dakar Furbel céleste.

Další akcí je klubová výstava,která se má konat na svátek práce 01.05.2020 v místě Konopiště u staré myslivny.

 

Ciano - jméno má po italském Hraběti,,,a povedl se,,gratuluji majitelům,,,Národní výstava Brno

Národní výstava psů Brno 11.01.2020 Auvergnéský ohař
Ciano AKIBON s paničkou a páneček fotil 🥰💞
Děkujeme za prezentaci chovu AKIBON a moc se těším na setkání 💞💞💞
Ciano třída mladých V1, CAJC, BOJ, BOB, GRATULUJI 👍👏👌🐾 v konkurenci přihlášených 7 jedinců.

Na obrázku může být: Mája Poláková, smiling , basketball court a dog

 

 

Všechna štěnátka mají své domovy.

Gamora-Gessi - zadaná                               Groot - zadaný                                         

Gideon-zadán                                                Gawain - zadán

Gregory - zadán

Chovatelská stanice Furbel céleste zadá kvalitní vrh po Import fence Bjanka od Poštara x Balto Furbel céleste ,,pouze pejsky.                                                            V době odběru,od 22.12.19.. budou očkovaná,čipovaná s EU pasem,s výbavičkou do začátku.   Kontakt 739829238.besbet@centrum.cz https://horyslov-mirek.wbs.cz/nasi-psi.html

Bjanka od Poštara : V1,CAJC     http://www.breton.cz/genealogie/bo/bjanka_postara.html                                                        Zkoušky:T.A.N.,Memoriál Josefa Luxe,,ZV Konopiště I.c 3.místo v pořadí .,Novomlýnské Derby I.c  3.místo z kontinentálních ohařů. 

Balto Furbel céleste : 2xV1,2xCAC  http://www.breton.cz/genealogie/bo/balto_furbel_celeste.html                                                   Zkoušky : T.A.N vítěz 1.místo                                                    

.image
Všechny děti jsou u svých páníčků

Dětem z vrhu "C" se již chystá výbavička na cestu k páníčkům,za nedlouho nás opustí holčičky.Ještě některý kluci jsou volný a budou k odběru první týden v říjnu.Očkovaný,čipovaný s PP.Chovatelský servis je samozřejmostí.

Andy zo Sengetova                                                Vasco od Žluté skály

image

Cayenne AKIBON  - zadaná                                                        Cecilka AKIBON  - zadaná

imageimage

Campo AKIBON  -  zadaný                          Cecil AKIBON  - zadaný

imageimage

Carlo AKIBON - zadaný

image
Memoriál Josefa Luxe,který se běžel 7.9.2019 pro náš odchov dopadl velmi dobře .Zůčastnili se čtyři jedinci a to Brise Furbel céleste,Dakota Furbel céleste,Eso Furbel céleste a Cyrano AKIBON.

Jako vítěz za kontinentální ohaře a klubový vítěz zkončil :

Eso Furbel céleste s plným počtem bodů(s plným počtem bodů,zakončili soutěž pouze dva jedinci,jeden z angličanů a jeden z kontinentálů).

Brise Furbel céleste vyběhala jednu trojku,jinak samé čtyřky a z kontinentálů se umístila jako druhá,ale tady se body míchají i s britskými plemeny a tak byla tuším na šestém místě.Kde před ní stáli ještě 3 angličani.

Dakota Furbel céleste vyběhala II.cenu a to bohužel pokazila moje maličkost,jinak by určitě dopadla lépe,no příště to třeba bude lepší.

Cyráno AKIBON si vedl také na výbornou a vyběhal si prní cenu s počtem 204 bodů.

Starovalo 24 psů z toho 4 nedokončili,dva prošli v II.ceně,jeden ve III.ceně-takže jsem opravdu moc ráda jak pro nás tato vrcholová soutěz KBO zkončila.

Foto Zde:https://theoztaranky.rajce.idnes.cz/Memorial_Josefa_Luxe_2019/
Opravdu dobré přečíst.

Co by jste měli vědět a znát o plemeni bretaňský ohař,,vše najdete na www.breton.cz a také u nás v sekci Bretaňský ohař standard a také zde v odkazu o problematice barev-Problematika odchylek zbarvení bretaňského ohaře ZDE: http://www.breton.cz/prectete/bo_odchylky_zbarveni.pdf  a bohužel k problematice "uhlované" zbarvení, ,postupem času se začalo opět vyskytovat ...

V novinkách v tomto roce se můžete dočíst jak si naše dětičky z CHS Furbel céleste a AKIBON vedou.

Když je kvalitní chov a vynikající chovný materiál je radost na potomstvo pohledět.Můj chov je zaměřen na práci a držet se dle standardu.Není povinost na každém jedinci stavět chov,proto pečlivě vybíráme budoucí rodiče.Za vše děkuji mému manželovi Mirkovi a hlavně v neposlední řadě chovatelce z TARANKY paní Heleně Dvořákové,která tu v letech 1982 založila chov společně s HPCH Evou Noskovou.

Momentálně nejsou žádná štěnátka bretoňáčků k dispozici.Pro všechny budoucí zájemce oznamuji že na podzim(září-říjen) se plánuje velmi kvalitní spojení,pokud vše výjde budou štěnátka na odběr na vánoce.

potomci budou po Bjanka od Poštara  x  Balto Furbel céleste.Vše o těchto jedincích si můžete prohlídnout v sekci : naši psi.Také na stránkách www.breton.cz-genealogie - bretaňský ohař.Bjanka nemá doplněné zkoušky z výkonu na klubovém webu,ale má je doplněné v sekci,naši psi,pod CHS Furbel céleste...

Bjanka od Poštara - rodokmen zde : http://www.breton.cz/genealogie/bo/bjanka_postara.html

Balto Furbel céleste ,,rodokmen zde : http://www.breton.cz/genealogie/bo/balto_furbel_celeste.html

image

 


Dne 08.06.2019 jsme si zajeli zasoutěžit na NFT ,který pořádal KKO v místě Luže.

Startoval manžel s mou Zorkou a Amorkem- Amorek krásný posudek,ale bohužel to nedotáhl do konce tak jak se na FT má a odnesl si Eliminé.Také startoval se Zorkou, ta šla do terénu jako 7. v pořadí.Nádherné smyčky a vystavení-bod a známka 14.bodů Velmi Dobře,takže radost veliká.Moje maličkost startovala s mladičkou Bjankou od Poštara,holka udělala radost,pěkná práce ale nevydržela na můj příchod,když zhruba 150metrů začala vystavovat laugh takže ELiminé.Z našeho týmu bodovala tedy Zora z Taranky-GRATULUJI mému manželovi za předvedení a tak si splnil podmínku na odvedení 3 psů na trialu,tak aby v brzké době mohl i on posuzovat,tuto úchvatonou soutěž.

https://theoztaranky.rajce.idnes.cz/ZV_a_NFT_Luze_2019

Popisy a hodnocení práce předvedených psů:  http://www.klubkratkosrstyohar.cz/foto/clanky/soubory/549-5.PDF

 

 V letošním roce se naši odchovánci dosti snaží a to je teprve začátek roku : Duna Furbel céleste na klubové výstavě SK hodnocena jako nejlepší fena : V1,CAC,KV,BOB                                                        Klubová zkouška do chovu T.A.N - SK vítěz 1.místo a výsledek DKK 0/0                                                  Duna si byla také vyzkoušet TRIAL ,nádherný posudek jen jí scházelo pomyslné štěstí,kdy při postupování a vystavení zvěř zalezla do lesa,nepodařilo se donutit pernatou ke vzletu.Škoda a snad příště to bude zase o něco lepší .

 

Duna Furbel céleste potomek po Zora z Taranky x Amore Furbel céleste...toto spojení se opravdu velmi povedlo a Duna se zařadila dne 1.10.2019 mezi chovné feny na SK..Také složila další zkoušku a to Podzimní zkoušku v I.ceně s počtem 226.bodů.Tím to ovšem nekončí a v roce 2020 se chtějí s paničkou dál věnovat práci-SVP,BZ a jiné..Tak jim moc fandím a držím pěsti.

 


Ciklon Furbel céleste , se taktéž dosti činil.Byl k vidění u nás za zkoušce do chovu T.A.N. kde obstál a byl hodnocen velmi kladně,akorát je ještě vůdce nezkušený a Ciklonek neměl upevněn systém tak aby mohl být hodnocen jako vítěz.Za to vystavení s postoupením měl opravdu ukázkové.                                        Také byl na klubové výstavě ČR kde získal V1.                                                                                       Na klubové výstavě SK byl hodnocen známkou V1,CAC,KV,BOS.

 

Ciklon je potomek po Viera z Taranky x Juk od Stanovského

 


Balto letos taky zaválel a kluk šikovná je chovný jedinec.                                                                        Balto byl hodnocen na klubové výstavě v Předhradí 2018-V1,CAJC.Stejné hodnocení získal na klubové výstavě v Předhradí 2019 - V1,CAC.                                                                                                    Na klubové zkoušce do chovu T.A.N obstál jako jeden z nejlepších psů a umístil se na 1.místě.

Baltík dnem 28.6.19 splnil i poslední podmínku do chovu a jeho výsledek DKK je A/A - 0/0                        Také již kryl první fenku Bjanku od Poštara a krytí se povedlo.Na začátku listopadu 2019 přivedou na svět malé bretoní miminka.

Balto je potomek po Iovinko-(IT)  x Viera z Taranky

 


Dakar je již CHOVNÝ jedinec,příští rok se mu pracovní kariéra více rozšíří,zatím má splněnou zkoušku do chovu T.A.N.,DKK 0/0 a klubovou výstavu na Konopišti od kud si odnesl nádherný výsledek V1,CAC.          Na příští rok se na kluka moc těším až společně budeme stát na pracovním poli.

 

Dakar je potomek po Zora z Taranky  x  Amore Furbel céleste


Také v neposlední řadě letos i úspěšná Brisa se posunula do chovu.Brisa letos absolvovala dvoudenní akci a to Novomlýnské derby - ZV v I.ceně  208.bodů a druhý den další zkoušku T.A.N. kde obstála a také pěkně vystavila a postoupila,jen jí více bavilo vbíhat často do lesního porostu :-D ale to na tom nic nemění že je to lovecký pes a baví jí práce více lovecká.                                                                                  Brisa má výsledek DKK 0/0 a na klubové výstavě byla hodnocena V2.

Brisa je potomek po Iovinko  x  Viera z Taranky


Jeden z nejmladších jedinců,narozen na konci roku 2018. Letos v květnu již jako 6.měsíců a 14 dní absolvoval zkoušku vloh.Je to Enzo Furbel céleste a vyběhal si krásnou I.cenu s počtem 212.b a klubovou výstavu ve třídě dorostu VN1/ze 3 psů v kruhu.   

Enzo je potomek po Zora z Taranky  x Brando Furbel céleste

      


Na další pracovní i výstavní akce se u Vás všech moc těším a děkuji za vaší přízen a pracovní nasazení.

Také Elgíra a Elbrus se zůčastnili výstavy ,kde byli ohodnoceny VN1.moc všem gratuluji.

Také Potomci z CHS AKIBON Auvergnéský ohař : po Ayra z Kamenné kolonie x Max des Sources de la Hulotte neseděli všichni jen tak doma.

Cyrano,Ciana a Cino splnili podmínku do chovu T.A.N. další jedinci se na další akci chystají.Také Cyráno absolvoval první klubovou výstavu a odnesl si krásný posudek s výsledkem VN1.

Ciana , Cyrano , Cino CHS AKIBON.

Také Cina si zkoušku do chovu splnila,dál ukáže čas.

 

štěňátka ROK  2019 

Narodili se dne 6.4.2019 a to v poměru 4 kluci a 2 holky

1 kluk oranžovobílé barvy a 3 černobílé barvy                                                                                        1 holčička oranžovobílá a 1 černobílá holčička

jména pro psy : Fortune,Fidum,Faktus,Fysis

pro fenky : Fides,Fela

 

Viera z Taranky x Zoran z Taranky - plánované krytí se povedlo a vrh "F" příjde na svět první dubnový týden.

 

                   

 

 


ROK 2018                                                 

CHS -"Furbel céleste" Bretaňských ohařů se 15.10.2018 narodilo

6 štěňátek v poměru 3 psi a 3 fenky v barvách 2 černobílé fenky a 2 pejsci a 1 oranžovobílá fenka a 1 pejsek.

všechna štěňátka mají své páníčky.

Vrh "E" dostala jména pro psy : Eloi,Enzo,Eso.

                     fenky : Evolet,Elgíra,Elbrus.   

matka : Zora z Taranky                                                         otec : Brando Furbel céleste

                                                                                             

Zkoušky:                                                                             Zkoušky:
TAN,                                                                                     TAN,
ZV - Těšany I. cena                                                               PZ - I.c-CACT vítěz klubových PZ
Novomlýnské Derby - I. cena, CACT, 228 b.                            Memoriál Josefa Luxe - I.c
NFT - Letní typ - 6 point                                                        ZV-Bystřice - I.c
ZV-Bystřice - I.c                                                                    2x Svatý Hubert - nominace 5.místo
Memoriál Josefa Luxe - I.c

Výstavní ocenění:                                                               Výstavní ocenění:
výborný 1, CAC, VSV                                                               V1, 2x CAJC, 2x BOJ, KVM, VSV, BOB,

DKK 0/0                                                                                 DKK 1/1

 

                     

V CHS AKIBON  přišli  na svět Auvergnéský ohaři potomci po Ayrušce a Maxovi dne 4.10.2018 - všechna štěňátka mají své páníčky..

CHS AKIBON přišli na svět Foxteriér drsnosrstý potomci po Andy zo Sengetova a Vasco od Žluté skály dne 2.9.2018 - všechna štěňátka mají své páníčky.

 


Na konci měsíce ledna proběhlo plánované krytí

Viera z Taranky x Zoran z Taranky,pokud se zadaří štěnátka by se měla narodit první týden v dubnu,zájemci se tak mohou těšit na začátku jara na přírůstek-ovšem nebudeme předbíhat,stát se může že se krytí nepovede.

Genealogie obou rodičů - zdehttp://breton.cz/genealogie/bo/viera_z_taranky.html

                                    zde: http://breton.cz/genealogie/bo/zoran_z_taranky.html

 odkaz na fotky na naše hafany a další klubové aktivity.. https://theoztaranky.rajce.idnes.cz/

 

 Rok 2018 se zase překulil a je na čase malé ohlédnutí jak si naši svěřenci a naše vrhy vedli na klubových akcích.

Klubová výstava která proběhla na začátku jara 01.05.2018 vypadala velmi zajímavě,kde se sešel velký počet jedinců,téměř všech klubových plemen.Rozhodčí pro bretaňské ohaře : MVDr. Nosek Josef, CZ pro avergnéské ohaře :Vondrouš Otakar, CZ

Kruh č.1-Amore Furbel céleste - V1                                                                                                                   Viera z Taranky - VD

 

potomek po Theo z Taranky x Amanda ze Stříbrného ráje : Akim Aimé d'Or : VN1                                                                                                              

Kruh č.2-Auvergnéský ohaři-potomci po Arya z Kamenné kolonie x Azor z Bohumínské mokřiny:                              Bender AKIBON : V1,CAC                                                                                                                      Berger AKIBON : V2                                                                                                                            Briga AKIBON : V1,CAC                                                                                                                        Bárka AKIBON : V2

 

Druhá výstava byla ve znamení Speciální klubové výstavy v Předhradí u Skutče 23.09.2018

Speciální výstavu přijela posuzovat paní rozhodčí : Ahrens Hana, A

Naši psy dopadli následovně: Argo z Kamenné kolonie : V1,CAC,VSV,BOB                                                                                           Theo z Taranky : V1,BOV,Nejlepší veterán                                                                                             Bjanka od Poštara : V1,CAJC

 

 

Potomci po Viera z Taranky  x Iovinko (IT) : Balto Furbel céleste : V1,CAC                                                                                                                Brise Furbel céleste :  V2

Potomek po Theo z Taranky x Amanda ze Stříbrného ráje : Akim Aimé d'Or : V1,CAJC,BOJ

 

Hlavně po celý rok jsme se věnovali spíše pracovní činnosti.V březnu jsme se vydali na Světový pohárA.I.C.E.B- EB,který se konal ve Francii v místě Coolus,náš report z místa si můžete přečíst ZDE                            To byl začátek roku a další akce nás teprve čekali,hned po příjezdu jsme byli naladěny na další klubové zkoušky.

ZV,Konopiště : Zora z Taranky : I.c-217.b                                                                                            ZV,Novomlýnské derby(CACT),Brod nad Dyjí : Viera z Taranky : I.c-196.b                                                T.A.N : Dakota Furbel céleste-USPĚLA                                                                                                             : Bjanka od Poštara - USPĚLA                                                                                                      NFT,Brod nad Dyjí : Zora z Taranky - 6.b Dobře                                                                                      ZV,(CACT),Memoriál Josefa Luxe : Zora z Taranky : I.c-212.b                                                                                                                    Bjanka od Poštara : III.c-164.b                                                          PZ(CACT)Brod nad Dyjí : Argo z Kamenné kolonie : II.c-258.b-limitní známka přinášení kachny z vody.                  FT-GT: Theo z Taranky so-NK..ne:14.b.MB.                                                                                             

Naši odchovánci-avernáčci i bretonáčci zaváleli také na klubovích zkouškách:někteří byly i na akcích mimo klub,ty jsou však zařazeny v sekci úspěchy našich odchovánků.

ZV,Konopiště : Brando Furbel céleste : I.c-219.b vůdce Miroslav Horáček,m:Pavel Zonyga 

ZV,Novomlýnské derby : Briga AKIBON : III.c- 164.b,tady bych se trošku rozepsala.Náročná zkouška na které avernáčka moc často neuvidíte,,kdysi před časem zde bylo k vidění jen potomstvo od p.Rudé-I.c vysoko v bodech a S.Hanáčka-to samé,v roce 2011-(Khyannes Etincel de Vie-I.c a Casandra Mon Tresore d'Amorur - I.c ,,Tokay Mon Tresore d'Amour - I.c -import),v roce 2012-Qeen Piaf DAMA Krkonoše III.c-171.b,Hera AKIBON-I.c-225.b-3.místo,2016-Argo z Kamenné kolonie-I.c-216.b:2.místo   

T.A.N Brod nad Dyjí : Dakar Furbel céleste : USPĚL   vůdce Marcela Horáčková m:Michal Kačírek                ZV(CACT)Memoriál Josefa Luxe:Cedrika Furbel céleste : III.c - 188.b                                                      PZ(CACT)Brod nad Dyjí : Brando Furbel céleste : I.c -295.b CACT -v:Miroslav Horáček                              PZ(CACT)Brod nad Dyjí: Bender AKIBON : I.c- 278.b                                                                              Pohár Sv.Huberta(Sobota) : Brando Furbel céleste : 48.b-9.místo  (neděle):63.b-5.místo                  Pohár Sv.Huberta(Sobota) : Cedrika Furbel céleste : 70.b-4.místo  (neděle):73.b-2.místo .         

FT Derby 2018 Jablonné pod Ještědí : Cedrika Furbel céleste V 16.b excelent